Facebook

Lütfen bekleyin ..10 Kapat

Okullarda tahtaya kalkma dönemi bitiyor..

Okullarda tahtaya kalkma dönemi bitiyor..

REKLAM
Teknoloji hayatın her alanında hızla ilerliyor. Okullarda akıllı tahta ve tabletkullanımından sonra öğrencilerin tahtaya kalkmasına gerek bırakmayan, derseinteraktif katılım sağlayan ‘cognital sınıf’sistemi de kullanılmaya başladı.
 
Ortaokul sınıflarında uygulayacak
 
18 yıldır eğitim sektöründe faaliyet gösteren Birikim Eğitim Kurumları, Güneşli’de hizmete giren Birikim Hayat Koleji’nin ortaokul sınıflarını cognital sınıf olarak tasarladı. Birikim Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci bu sınıflarda öğrencilerin, öğretmenin anlattıklarını uzun uzun defterine yazmasına gerek kalmadığını, yazılanları kaçırma sıkıntısı yaşamayacağını ve tahtaya kalkmasına gerek kalmayacağını söyledi.
 
İnteraktif katılım sağlıyor
 
Bu sistemle öğrencinin derse daha interaktif katılımının sağlandığını ifade eden Ömer Faruk Yelkenci, “Öğrencilerimiz dersi ister sınıfta
ister evde internet üzerinde kendilerine öğretmenleri tarafından verilen şifre ile tekrar edebilecekler” dedi. Cognital sınıflarda eğitim müfredatına paralel özel bir yazılımınolduğunu belirten Yelkenci, bu sınıfların engelli öğrenciler için de eğitimi daha kolayhale getirdiğini sözlerine ekledi.
 
Tablet taşımaya gerek kalmayacak
 
Ömer Faruk Yelkenci, eğitimde teknoloji yatırımlarına ağırlık verdiklerini söyledi. Teknolojinin artık eğitimin olmazsa olmazı haline geldiğini kaydeden Yelkenci, “Okulumuzda şimdilik ortaokul öğrencileri için cognital sınıflar geliştirdik. Kendi içinde oldukça özgün olan bu projede öğretmen-öğrenci ve materyal ilişkisi teknoloji ilekolaylıkla sağlanacak. Öğrenciler tablet taşımadan dersleri takip etme imkânınasahip olacaklar” dedi.
 

BUGÜN GAZETESİ
Yorum Gönder

FACEBOOK KULLANICI YORUMLARI
REKLAM
BİZİ TAKİP EDİN
Sayfamıza Göz Atın
Sayfamızda yalnızca eğitim ile ilgili paylaşımlar yapılır takip etmek için sayfamızı beğenmenizi rica ediyoruz.


Hızlı Erişim
Son Haberler